Ratownictwo morskie
Organizacja i zabezpieczenie ratownictwa morskiego
Firma ROCK S.C. posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i zabezpieczeniu ratownictwa morskiego na nadmorskich plażach oraz imprez wodnych. Od 2003 roku jesteśmy odpowiedzialni za organizację i zabezpieczenie ratownictwa morskiego w gminie Dziwnów. W trakcie organizacji ratownictwa otrzymywaliśmy wyróżnienia za prowadzenie bezpiecznej plaży. W roku 2009 plaża i kąpielisko w Dziwnówku prowadzona przez naszą firmę przystąpiła do akcji Bezpieczne Kąpieliska Województwa Zachodniopomorskiego prowadzonej pod patronatem Wojewody i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dziwnówek jako jedyne kąpielisko w Gminie Dziwnów uzyskało pozytywną opinię dla kąpieliska nadmorskiego oraz wyróżnienie w postaci statuetki na podsumowaniu akcji w Kołobrzegu. Sumienna organizacja ratownictwa, zadowolenie władz Gminy Dziwnów z zabezpieczenia przez naszą firmę ratownictwa na plaży, mają swoje odzwierciedlenie w uzyskanym wyróżnieniu oraz liście referencyjnym Burmistrza Gminy Dziwnów.


Dysponujemy zapleczem techniczno-sprzętowym w postaci łódek, łodzi motorowej, skutera wodnego, wież ratowniczych, samochodu specjalistycznego WOPR, zestawy ratownicze PSP R-1 i R-0, noszy oraz pozostałego sprzętu ratowniczego i wykwalifikowanym, doświadczonym personelem, gwarantującym fachową służbę ratowniczą WOPR, jak również personelem ratownictwa medycznego. W ramach organizacji i zabezpieczenia ratownictwa zapewniamy:
a) obsadę punktów ratowniczych w sezonie letnim.
b) zabezpieczenia plaży w fachową służbę ratowniczą i medyczną.
c) prowadzenia kąpieliska przez co najmniej 8 godzin dziennie.
d) umieszczania regulaminów korzystania z kąpieliska strzeżonego oraz wszelakich znaków informacyjnych i ostrzegawczych.
e) wykonania przed każdym sezonem letnim oględzin ( ekspertyza ) kąpieliska przez naszą wykwalifikowaną ekipę płetwonurków.
f) wyznaczenie granic kąpieliska strzeżonego po przez boje oraz znaki ostrzegawcze
g) wyznaczenie kąpieliska dla koloni oraz innych zorganizowanych grup z profesjonalną obsługą ratowniczą.


 
Aktualne wydarzenia


Archiwum

 

 

Kontakt

Gliwice, ul.Przedwiośnie 26/3

Tel. 601 405 493
Fax. 32 230 21 13

e-mail: rock_sc@op.pl